Rożek niemowlęcy – obowiązkowo zabierz go do szpitala

rozek niemowlecy

Rożek niemowlęcy bardzo często znajduje się na liście obowiązkowych akcesoriów, które każda mama powinna mieć przy sobie w momencie zjawienia się w szpitalu. Niektóre z mam nie rozumieją jednak dlaczego. 
Do czego służy rożek niemowlęcy i czy warto go mieć w swojej wyprawce? O to odpowiedź. 

1. Co to jest?


Rożek niemowlęcy to swoistego rodzaju pled lub cienka kołderka, kształtem przypominająca kwadrat. Dzięki odpowiedniemu złożeniu właśnie w tzw. rożek pozwala opatulić malucha tak by wystawała z niego tylko główka dziecka. Rożek niemowlęcy najczęściej jest uniwersalnych rozmiarów a pośrodku posiada zapięcie lub tasiemkę do związania, by maluszek czuł się nim dobrze zabezpieczony. 

2. Do czego służy? 

Rożek niemowlęcy Trilli


Taki rożek służy do noszenia maleństwa lub do opatulenia go podczas drzemki. Jest bardzo wygodny na samym początku do przemieszczania się z dzieckiem. Wiele mam chętnie wykorzystuje go również jako przykrycie podczas snu. W późniejszych miesiącach może służyć jako kołderka lub dzidzia będzie mogła sobie na nim siedzieć. Wiele mam zgodnie twierdzi, iż używa go nawet do roku. 

3. Gdzie go kupić?


W rożek można się zaopatrzyć w każdym sklepie niemowlęcym (np. https://www.trilli.pl/rozki-niemowlece-c-10_17.html), w popularnych sieciówkach z rzeczami dla niemowlaków oraz dostępny jest w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. Warto postawić na dobry jakościowo model, wykonany z naturach materiałów (np. z bawełny). Należy pamiętać, by łatwo się go prało oraz by był bezpieczny dla malucha (nie był za ciężki). Jego koszt waha się od około 60 do nawet 200 zł.