Jak wybrać fotel obrotowy do pracy?

fotel obrotowy

Przeciętny człowiek większość swojego życia spędza w pracy. Czasem pracę „przynosi” również do domu. Zwłaszcza osoby pracujące w trybie stacjonarnym, długotrwale przesiadujące za biurkiem lub przed komputerem narażone są na negatywne konsekwencje, jak bóle czy urazy kręgosłupa. W ich przypadku szczególnego znaczenia nabiera wygodny i dobrze dopasowany fotel.

Dlaczego fotel do biurka?

Siedzenie ma znaczenie. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek ślęczał przez pół dnia nad rachunkami, czy inną pracą umysłową. Przy biurku może sprawdzić się również krzesło, ale zazwyczaj jego siedzisko jest mniejsze i twardsze, aniżeli siedzisko fotela. Jeżeli w pozycji siedzącej trzeba spędzić wiele godzin, fotel wydaje się nieodzowny. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele opcji popularnych foteli obrotowych, zarówno dla dorosłych, jak i młodszych użytkowników, którzy także cenią sobie komfort siedzenia podczas codziennego odrabiania lekcji. Fotel na kółkach zapewnia mobilność i przydaje się, gdy np. trzeba sięgać po dokumenty znajdujące się w odległości kilku metrów. Fotel obrotowy taki jak z tej oferty https://www.mebletkaniny.pl/fotele-obrotowe-cat-35 umożliwia przemieszczanie się bez konieczności wstawania. Poza tym, jego kółka wykonuje się w ten sposób, by były bezpieczne dla podłoża i nie rysowały paneli, bądź innych typów posadzek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel dla siebie?

Przede wszystkim, warto w sklepie osobiście wypróbować kilka różnych modeli, by sprawdzić, w którym czujemy się najlepiej. Należy sprawdzić wówczas, czy siedzisko jest odpowiednio miękkie, a oparcie prawidłowo wyprofilowane. Osoby wysokie powinny też zwrócić uwagę na to, czy siedzisko podnosi się na wysokość, która zapewnia im zgięcie kolan pod kątem prostym. To bardzo istotne z punktu widzenia odpowiedniej postawy ciała podczas siedzenia. Dla wielu użytkowników znaczenie mają również podłokietniki lub ich brak, a także występowanie regulowanego zagłówka. Trzeba zastanowić się również nad tym, z jakiego materiału został wykonany fotel. Skóra doda prestiżu i luksusu przestrzeni biurowej, lecz fotele z materiałów tekstylnych zapewniają lepszą wentylację. Naczelną zasadą przy wyborze fotela powinno być kierowanie się indywidualnymi potrzebami i preferencjami.