Lampa stojąca dla dziecka – bezpieczny i stylowy wybór

lampa stojąca dla dziecka

Pokój dziecięcy to pomieszczenie często różniące się charakterem od reszty mieszkania czy domu. To królestwo zabawy i kreatywności, ale także miejsce pracy i odpoczynku. Liczne funkcje, które pełni ten pokój sprawiają, że wybór odpowiedniego oświetlenia jest sprawą kluczową. Idealna będzie lampa, która może pełnić różne funkcje i zmieniać położenie w zależności od potrzeb, a wszystko to w połączeniu z pięknym i bezpiecznym designem. Odpowiedzią na te wszystkie wymagania będzie lampa stojąca dla dziecka.

Lampa do zadań specjalnych

Lampa stojąca dla dziecka powinna charakteryzować się przede wszystkim:

– dobrze dobranym oświetleniem: umiarkowanie intensywnym, jednak nie rażącym w oczy i o dobranej barwie (ciepła nadaje przytulności, chłodniejsza pomaga w skupieniu),

– bezpiecznym projektem: idealne będą niewywrotne lampy na kilku nóżkach, pozbawione elementów ostrych czy łatwych do uszkodzenia,

– interesującym designem: dopasowanym do zainteresowań dziecka i wystroju pokoju,

– funkcjonalnością: będzie służyć nie tylko do czytania czy odganiania wieczornych strachów, ale też może stać się reflektorem na scenie czy… drzewem w lesie, więc musi być trwała i starannie wykonana.

Dla każdego coś… estetycznego

Lampa stojąca dla dziecka najczęściej kojarzy się z kolorowymi abażurami, ozdobionymi postaciami z bajek czy wielobarwnymi wzorami. To popularny wybór, który podkreśli radosny charakter pokoju dziecięcego. Nie ma w nim miejsca na nudę! Lampa stojąca z grafiką na abażurze może grać pierwsze skrzypce, nadając ton całemu pomieszczeniu, lub iść w parze z lampą wiszącą, tworząc wesoły komplet.

lampa stojąca dla dziecka

Można też wybrać bardziej stonowane projekty. Lampy ozdobione dwubarwnymi geometrycznymi figurami nie będą odwracać uwagi od reszty wystroju i wprowadzać chaosu dodatkowymi bodźcami. Mogą też stanowić pierwszą lekcję klasycznego designu i wprowadzać dzieci w świat prostej lecz wysmakowanej stylistyki.

Do pokoi zaprojektowanych w stylach naturalnych, skandynawskich lub rustykalnych można dobrać lampy stojące z materiałowym abażurem. Nie musi to oznaczać rezygnacji z bajkowego wzornictwa – wesołe akcenty i obrazki mogą chować się we wnętrzu abażuru.