Męski pokój

plakat wiszący w sypialni

Aranżacja pomieszczenia przez mężczyznę zawsze jest dla niego ciężkim zadaniem. Nie ma co się oszukiwać, większość mężczyzn nie posiada tak rozbudowanego zmysłu estetycznego jak kobiety, co stawia ich w trudnym położeniu, gdy przychodzi do konstruowania chociażby wyglądu i układu pokoju.

Problem ze ścianami

O ile zakup mebli i w miarę rozsądne ich rozmieszczenie w danym pomieszczeniu nie sprawia nikomu specjalnych trudności, to już właściwie oporządzenie ścian wielu przerasta. Z tego powodu wielu mężczyzn decyduje się na ascetyczny styl, nie wymagający zbyt wielkiego nakładu pracy twórczej i fizycznej. W przypadku takiego rozwiązania ściany najczęściej pozostają puste, ewentualnie uzupełnione o kilka półek na niezbędne rzeczy.

Ci bardziej odważni faceci sięgają często po całkiem ciekawe rozwiązania. Jakie to mogą być pomysły? Na przykład powieszona na wieszaku gitara elektryczna w centralnym punkcie pomieszczenia. W zestawieniu z ciekawym podświetleniem jej, można uzyskać bardzo dobry efekt wizualny.

Innym interesującym pomysłem są plakaty – więcej inspiracji. Oczywiście nie w formie, jaką każdy zna z dzieciństwa, czyli goły plakat przyklejony taśmą do ściany, a odpowiednio oprawiony w ramę, ewentualnie umieszczony w antyramie. Na rynku z łatwością można dostać zarówno plakaty filmowe, będące reprodukcjami kultowych i wszystkim znanych filmów, jak również plakaty przedstawiające grafiki, zdjęcia lub hasła.

Najczęstszy błąd

Jednym z najpowszechniej popełnianych błędów podczas aranżacji wnętrza przez mężczyznę jest zbytnia infantylność. Chęć stworzenia pomieszczenia, które będzie gwarantowało spokój i komfort jest oczywista. Łatwo jednak przekroczyć pewną granicę i stworzyć pokój studenta, lub co gorsza małego chłopca.
Należy więc pamiętać, aby we wszystkim mieć umiar i nie dać się zbyt mocno ponieść np. ilością i stylem umieszczanych w pomieszczeniu plakatów.

Dodaj komentarz