Modne czy klasyczne płytki ścienne

Chociaż współczesny istnieje naprawdę sporo sposobów na wykończenie ścian w łazience czy kuchni w strefie mokrej, Polacy i tak najchętniej wybierają klasyczne płytki ścienne. Glazura cieszy się u nas dużym wzięciem. Jakie są obecnie najmodniejsze płytki na ścianę? Poniżej odrobinę o trendach i modnych wyborach.

Płytki imitujące marmur

Wielkoformatowe płyty imitujące marmur to jeden z prawdziwych hitów już od wielu miesięcy. Oczywiście naturalny marmur jest horrendalnie drogi, dlatego większość osób sięga po rozwiązania bardziej budżetowe takie jak na przykład spiek lub konglomerat. Efekt jest praktycznie taki sam, a w portfelu pozostają grube tysiące złotych. Taki sposób na wykończenie kuchni czy łazienki to jeden z najmodniejszych sposobów, zapewniający elegancję i harmonię we wnętrzu.

Płytki cegiełki

Klasyczne białe płytki cegiełki inspirowane tym, czym są wyłożone stacje londyńskiego metra, wciąż są bardzo popularne i lubiane. To płytki bardzo minimalistyczne, które doskonale współgrają ze stylem skandynawskim. Obecnie w sprzedaży pojawiają się również różne wariacje na temat płytek cegiełek. Można zatem zdecydować się na przykład na cegiełki węższe i dłuższe, które fantastycznie wyglądają również układane w postaci jodełki.

Płytki heksagonalne i oktagonalne

Prawdziwy hit to również płytki przypominające kształtem plaster miodu. To znów prawdziwy hit sprzed lat, który nadal cieszy się dużym uznaniem. Takie płytki wprowadzają odrobinę nowości do wnętrza, są czymś trochę bardziej awangardowym. Pozwalają na nieregularne wykończenie ściany i uzyskanie naprawdę ciekawego efektu. To tylko najbardziej popularne płytki ścienne, a przecież wybór jest o wiele szerszy.