Modne i niedrogie lampy ścienne

Klienci, którzy postanowili wzbogacić swoje wnętrza o stylowe, modne i jednocześnie niedrogie lampy ścienne mają obecnie dość szeroki wybór różnorodnych modeli. Producenci oświetlenia bowiem w ostatnim czasie coraz częściej oferują szereg nowości w lampach ściennych, gdyż powoli wracają one do mody wnętrzarskiej i nic nie wskazuje na to, by tak szybko z niej zniknęły.

Nowoczesne modele

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu praktycznie w każdym domu można było spotkać klasyczne lampy ścienne. W późniejszym czasie zostały jednak one wyparte przez rozmaite lampy sufitowe, lampy wiszące, proste kinkiety oraz taśmy ledowe. Wielu klientów jednak obecnie powraca do uniwersalnych, prostych lamp, które doskonale oświetlają nie tylko całe pomieszczenie, ale również i konkretne miejsca. Wiele osób stosuje nawet lampy ścienne do oświetlenia obrazów znajdujących się na ścianach, rzeźb, czy nawet do ozdoby.

Gdzie najlepiej kupić tego typu lampy?

Modne lampy dostanie się zarówno w popularnych marketach z oświetleniem, jak i w mniejszych, lokalnych sklepach z lampami, gdzie można znaleźć bardziej uniwersalne, unikatowe modele. Większość klientów zdecydowanie częściej wybiera właśnie tę drugą opcję, ze względu na to, iż warto urządzić swoje pomieszczenia wyjątkowo, w charakterystyczny dla siebie sposób. Dobrze jest także poszukać księgi asortymentu u osób, które projektują lampy na indywidualne życzenie klienta. Dzięki temu można zamówić model, który idealnie będzie współgrał z całym wnętrzem, jak i z innymi lampami znajdującymi się w nim.

Ile kosztują lampy ścienne?

W większości przypadków na cenę lampy skalda się materiał, z którego jest ona wykonana, dbałość o szczegóły, dodatki oraz sama firma. Modele prestiżowe pochodzące od sławnych producentów można kupić nawet w przedziale cenowym od około 1000 zł do nawet 2500 zł. Z kolei, w znanych sieciówkach z oświetleniem bez problemu kupi się dobre jakościowo lampy w przystępnych cenach. Za lampę ścienną w stylu industrialnym, skandynawskim, angielskim czy glamour zapłaci się nawet od 300 zł do około 800 zł.

Jakie modele najczęściej wybierają klienci?

Zazwyczaj kupujący wybierają lampy wykonane z bardzo trwałych, mocnych materiałów. W większości są to lampy wykonane z metalu, stali, miedzi, szkła, a nawet popularne w ostatnim czasie lampy drewniane. Decydując się na taki asortyment można być pewnym, że spokojnie pasować będzie również wtedy, gdy domownicy zechcą zrobić gruntowny remont w swoich pomieszczeniach i nadać im zupełnie nowy styl.