Rolety rzymskie w kuchni zamiast firanek

roleta rzymska idealnie prezentująca się w kuchni

Rolety rzymskie w kuchni sprawdzają się doskonale. Przede wszystkim dodają wnętrzu elegancji. Są też wygodne w obsłudze i mają o wiele bardziej indywidualny charakter niż klasyczne rolety. Można je wykonywać z różnego rodzaju tkanin.

Roleta rzymska do kuchni – czy warto?

Tradycyjne rolety coraz częściej zastępowane są przez rolety typu rzymskiego. Funkcja rolety i miękkość tkaniny sprawiają, że wnętrze zyskuje na przytulności. Poza tym rolety rzymskie mają bardziej zunifikowany i ozdobny charakter, w przeciwieństwie do klasycznych rolet. To od indywidualnego gustu zależy ile fałd powstanie po podniesieniu rolet i jakie będzie ich wykończenie. To od klienta zależy też rodzaj tkaniny z jakiej rolety zostaną wykonane. Coraz więcej firm specjalizuje się zresztą w szyciu takich rolet.

Jakie tkaniny na rolety rzymskie?

W przypadku rolet rzymskich doskonale sprawdzają się przede wszystkim wszelkiego rodzaju tkaniny syntetyczne, a także bawełniane i lniane. Kiedy wybierane są płótna grubsze trzeba pamiętać o ich ciężarze. Poza tym tanie tkaniny nieco gorzej się układają. Na pewno nie warto wykonywać rolet rzymskich do kuchni z wełny, żakardy czy tkanin obiciowych. Na okna o wystawie południowej warto wybrać tkaniny syntetyczne, bo nie blakną na skutek promieniowania słonecznego. Wybierając materiały jasne warto pomyśleć o tym czy będzie je można potem łatwo wyprać. Uszycie rolet rzymskich można zlecić profesjonalistom lub zabrać się za to samodzielnie. Tutaj konieczne są jednak umiejętności krawieckie i zdolności majsterkowicza w jednym. Warto przy tym pamiętać, że rolety rzymskie nie są odpowiednie do szerokich okien.

Dodaj komentarz