Wystrój okien – szyny sufitowe oraz karnisze

szyna sufitowa na każdą kieszeń

Organizując wystrój okienny w naszych domach czy mieszkaniach często nie potrafimy zdecydować się na wybór elementów mocujących przeznaczonych do zaczepiania firan oraz innego typu ozdób. Mnogość narzędzi oraz produktów dostępnych w sklepach budowlanych nie ułatwia zadania. Przed dokonaniem zakupu warto, więc poznać kilka informacji na temat najczęściej wybieranych produktów.

SZYNY SUFITOWE – NAJCZĘSTSZY WYBÓR

Doskonałe szyny sufitowe kupione w sklepie Mardom stanowią jeden z rodzajów najczęściej wybieranych paneli do montowania firan. Ich popularność bierze się m.in z ceny, która jest bardzo zachęcająca ale również łatwości montażu. Lekkie plastikowe lub aluminiowe tory stanowią świetną alternatywę dla karniszy w przypadku niemożności zamontowania tych drugich. Płaska konstrukcja oraz zajmowanie małej ilości miejsca stanowią cechy przekonujące do ewentualnego zakupu. Decydując się na zakup warto również wziąć pod uwagę ilość torów nam potrzebnych – w aktualnej ofercie występują zarówno szyny jednotorowe jak i te zawierające trzy lub więcej torów.

Finalizując transakcję warto również zainteresować się tzw. żabkami do firanek, często nie są one wliczone w cenę zestawu. Ich brak spowoduje problem z instalacją firanek czy zasłon.

KARNISZE – ALTERNATYWNY WYBÓR

W aranżacji nowoczesnych wnętrz często spotykanym elementem są karnisze. Stanowią one alternatywę dla szyn sufitowych. Wymagają one jednak odpowiednich warunków, by mogły zostać przyczepione w okolicy okna. Zbyt mała powierzchnia spowoduje, że zamiast dodawać piękna będą one jedynie szpecącym dodatkiem. Zestawy sklepowe zazwyczaj posiadają już żabki, dlatego zazwyczaj nie musimy dokonywać dodatkowego zakupu.

Dodaj komentarz