Białe ramki do zdjęć – odważne czy uniwersalne?

ramki na zdjęcia białe

Białe ramki wydawać się mogą dosyć odważnym wyborem przy wystroju mieszkania. Wydawać się może, że pasują jedynie do bardzo jasnych wnętrz utrzymanych w rozbielonych barwach. Sprawdźmy, czy tak jest naprawdę?

Rodzaje białych ramek do zdjęć

Ramki na zdjęcia białe dostępne są w bardzo dużej w liczbie wariantów. Rodzaje białych ramek dostępne w sklepach:

– wąskie lub szerokie, o gładkiej powierzchni, 

– nawiązujące wzornictwem do staromodnych ram pełnych misternych ornamentów,

– całkowicie białe lub z dodatkiem innego koloru, np. złotego.

Ramki różnić się mogą również kształtem. Prócz ramek o kształcie prostokątnym lub kwadratowym dostępne są ramki owalne lub okrągłe. Biała ramka na zdjęcia będzie dobrze wyglądać zarówno w klasycznym, czy oldschoolowym pomieszczeniu, jak i we wnętrzu o nowoczesnym charakterze.

Ramki jak puzzle?

Niezwykle popularnym sposobem kompozycji ramek na ścianie jest łączenie wielu ram o różnych wzorach. Wspólnym mianownikiem może być właśnie ich kolor. Świetnym pomysłem na ozdobienie ściany będzie kompozycja złożona z wielu czarno-białych zdjęć oprawionych w białe ramki różnego rodzaju.

Oczywiście ramki w kolorze białym połączyć można również z ramkami w innych kolorach. W tym wypadku ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia. Kolor biały pasuje do każdego innego koloru, znakomicie wyglądać będą białe ramki w połączeniu z ramkami w kolorach podstawowych -zielonym, żółtym czy czerwonym. Białe ramki świetnie wyglądać będą również w klasycznym połączeniu z ramkami w kolorze czarnym lub srebrnym.

Charakter ściany 

Wybierając ramki do zdjęć przeznaczone do powieszenia na ścianie warto wziąć pod uwagę kolorystykę ścian oraz ich fakturę. Delikatne cienkie ramki sprawdzą się na ścianie jednobarwnej – jasnej lub ciemnej. Na ścianie z cegły lub ozdobionej tapetą lepiej wyglądać będą ramki o bardziej wyrazistym charakterze.