Jak dopasować ramy do obrazów do typu wnętrza?

nowoczesne ramki do obrazów

Galeria obrazów czy zdjęć na ścianie to efektowna dekoracja do salonu, sypialni albo pokoju dziecięcego. Dodaje mieszkaniu przytulności i sprawia, że staje się bardziej osobiste i wyjątkowe. Jak stworzyć tę efektowną dekorację na ścianie? Istotnym elementem są nie tylko grafiki, ale również ramy. Umiejętnie wybrane sprawią, że galeria zdjęć czy obrazów będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Jak wybrać odpowiednie ramy do obrazów i gdzie je kupić?

Które ramy do obrazów wybrać?

Na co zwracać uwagę, wybierając ramki do obrazów? Liczy się nie tylko dobra jakość oraz odpowiedni rozmiar, ale również styl. Jeśli galeria na ścianie ma się ładnie prezentować, trzeba zadbać o każdy detal: również obramowanie. Umiejętnie dobrane podkreśli piękno obrazu i doda wnętrzu charakteru. Ważne, by ramka dobrze współgrała z estetyką pomieszczenia, w którym ma się znaleźć, oraz odpowiadała zamysłowi właściciela mieszkania. W minimalistycznych, oszczędnych mieszkaniach świetnie sprawdzą się antyramy albo jednokolorowe obramowania w stonowanych barwach: bieli czy czerni. Mieszkania nowoczesne uwielbiają żywe kolory oraz bogate zdobienia. Można zabawić się nie tylko intensywną barwą, ale i nietypowym kształtem ramy. W skandynawskim salonie za to świetnie odnajdą się ramy drewniane o prostej, oszczędnej formie.

Gdzie kupić wymarzone ramki do obrazów?

Gdzie szukać idealnych ram do obrazów – odpowiedź jest prosta w Galeria Plakatów. Jeśli rama ma być nietypowa – mieć wyjątkowy kształt czy zdobienie – warto uzbroić się w cierpliwość. Jej poszukiwania mogą zająć trochę czasu. Ciekawym pomysłem na galerię obrazów jest też łączenie różnych ram: minimalistycznych antyram z bogato zdobionymi ramami art deco, nowych ramek ze sklepów z tymi znalezionymi na targach staroci czy internetowych aukcjach.

Dodaj komentarz