Co warto wiedzieć o roletach rzymskich?

biała roleta rzymska

Rolety rzymskie to jeden ze sposobów udekorowania okna. Świetnie sprawdzają się one zarówno w dużej, jak i małej przestrzeni. Komponują się z zasłonami i pasują w zasadzie do każdej aranżacji wnętrz. Dlatego też stają się coraz popularniejsze. Chronią przed słońcem, dobrze się prezentują i nie są trudne do zamontowania.

Rolety rzymskie i ich montaż

Roleta rzymska to propozycja, która pasuje do każdego pomieszczenia. Wyjątkiem w tym przypadku jest tylko łazienka, gdzie duża wilgotność negatywnie wpływa na materiał rolety. Rolety tego typu już same w sobie są dekoracyjne. W zależności od wybranego materiału można uzyskać efekt zaciemnienie okna itd. Rolety białe sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, a te kwieciste pasują do stylu klasycznego.Do stylu vintage z klei wykorzystać można modele w geometryczne wzory. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Jednym ograniczeniem jest w zasadzie koszt, a on zależy od rodzaju zastosowanego materiału. Poza tym nieco droższe są też rolety producentów zagranicznych. Z drugiej strony nie ma drugich tak prostych w montażu rolet.

Rolety rzymskie i ich rodzaje

W zasadzie rolety rzymskie podzielić można na te z fiszbinami i bez fiszbin. Podczas wyboru kluczowe znaczenie ma wielkość okna. W mniejszych lepiej sprawdzają się rolety bez fiszbin, bo prezentują się zgrabniej. Kiedy okna są szerokie i duże to lepiej postawić na rolety fiszbinowe. Do wyboru są modele z fiszbinami z przodu i tyłu. Rolety pozbawione fiszbin nie posiadają poprzecznych pasków poziomych. W ich przypadku materiał układa się nieco gęściej i tworzy delikatną formę. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo efektownie. Stosowane są one przede wszystkim w oknach małych i raczej wąskich. Poza tym najlepiej wówczas postawić na miękki materiał. Do małych okien nadają się rolety przezroczyste i transparentne. Takie rozwiązanie to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie można z różnych względów powiesić klasycznych firanek. Rolety dają nieco prywatności przysłaniając widok.

Dodaj komentarz