Co wziąć pod uwagę przy wyborze karnisza?

piękny karnisz w kuchni

Projektując wystrój mieszkania zwykle rozpoczynamy od podstawowych i oczywistych kwestii jak kolor ścian, rodzaj podłogi, design mebli oraz ich rozmieszczenie. Jednak, gdy w końcu w momencie gdy te niewątpliwie najważniejsze kwestie zostaną już ustalone, a zakupy dokonane dochodzi do momentu, w którym należy się także koniecznie zastanowić nad mniej rzucającymi się w oczy elementami, które jednocześnie również muszą idealnie pasować do całości. Przykładem takiego elementu są karnisze.

Czynniki wyboru

Wbrew temu, co może się wydawać, dobór odpowiedniego karnisza do pomieszczenia wcale nie jest tak oczywistą sprawą i należy uwzględnić przy nim kilka istotnych kwestii. Kwestii, które warto mieć już wstępnie ustalone na samym początku, a to dlatego, że aktualnie dostępny wybór karniszy na rynku jest tak ogromny, że wszelkie filtry nałożone na nasze wyszukiwanie są mile widziane. Dlatego zanim podejdziemy do przeglądania katalogów przepełnionych zdjęciami najróżniejszych karniszy warto znać średnicę drążków jakie nas interesują, ich kolor, materiał z jakiego są wykonane oraz przede wszystkim ich typ. Rzecz jasna czynnikiem, który koniecznie bierze się pod uwagę w trakcie podejmowania tego typu decyzji jest rzecz jasna także sprawa finansów. Mając już wyobrażenie tego, co nas interesuje możemy przejść do zakupów.

Karnisze – podstawowe typy

Przed zakupem karnisza niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że do dyspozycji mamy aż trzy podstawowe typy tego elementu. Z powszechnie dostępnych na rynku produktów można wyróżnić przede wszystkim karnisze drążkowe, karnisze szynowe oraz pewien kompromis pomiędzy tymi dwoma typami, czyli karnisze drążkowo-szynowe. Jak zdecydować się na odpowiedni typ karnisza? Przede wszystkim warto wziąć tu pod uwagę miejsce, w którym zostanie on zawieszony. Czy będzie on pełnił raczej funkcję dekoracyjną, a zawieszone na nim firany i zasłony będą rzadko przesuwane, czy też znajdzie się w pomieszczeniu, gdzie będzie to miało miejsce dużo częściej.

Dodaj komentarz