Odrobina luksusu w łazience

Urządzając łazienkę warto pomyśleć o relaksacyjnym aspekcie tego pomieszczenia. Długa kąpiel pozwoli nam ukoić nerwy. Co nam w tym pomoże?

Oświetlenie

Najważniejsze jest oświetlenie. Ważne by w łazience było jasno, jednak dzięki użyciu kilku źródeł światła możemy w razie potrzeby część oświetlenia wyłączyć. Uzyskamy w ten sposób odpowiednie warunki do odpoczynku. Warto wybrać żarówki o ciepłej barwie.

Aromaterapia

Duże znaczenie mają też produkty zapachowe. Odpowiednia sól do kąpieli nie tylko pozwoli nam się odprężyć, ale też pozytywnie wpłynie na naszą skórę. Jeśli nie mamy wanny możemy mały ręcznik nasączyć olejkiem eterycznym i położyć na baterii prysznica, tak by pod wpływem temperatury uwalniał się zapach.

Naturalne dodatki

Postawmy na naturalne produkty. Zwykłe ręczniki możemy zastąpić używając ręczniki bambusowe. Wyróżniają się one właściwościami antybakteryjnymi. Często stosowane są w spa, dlatego ręcznik bambusowy Podpierzyna.com może dać nam poczucie luksusu. Wybierając środki myjące też zwróćmy uwagę na skład. Najlepsze działanie mają te zawierające jak najmniej sztucznych składników.

Odpowiedni nastrój

Odpowiednią atmosferę wprowadzą świeczki. Możemy skorzystać ze zwykłych podgrzewaczy lub wybrać wersję zapachową. W tle możemy puścić cichą muzykę lub uspokajające odgłosy natury. Kieliszek wina i dobra książka mogą być uzupełnieniem takiej relaksującej kąpieli. Zarezerwujmy sobie odrobinę czasu na rozpieszczanie siebie i nabieranie sił na zmaganie się z dniem codziennym. Urządzenie domowego spa wcale nie jest trudne.

Dodaj komentarz