Nietuzinkowe płytki hiszpańskie do domu

Kilka lat temu polskie domy dosłownie zalała fala płytek przypominających białe cegiełki. To za ich pomocą wykładało się zarówno ściany w łazience, jak też w kuchni. Te minimalistyczne płytki wciąż są popularne, jednak z biegiem czasu coraz więcej osób zaczęło doceniać odrobinę ciekawszy design. To właśnie na tej fali popularności współcześnie płytki hiszpańskie coraz częściej pojawiają się w polskich domach.

Nietuzinkowe płytki hiszpańskie

Płytki hiszpańskie charakteryzują się tym, że na poszczególnych kaflach znajdują się odrobinę różniące się od siebie wzory, które utrzymane są jednak w podobnej stylistyce oraz kolorystyce. Co jakiś czas oczywiście poszczególne wzory powtarzają się, tworząc niezwykle ciekawą i spójną całość. Tego typu płytki są obecnie chętnie stosowane zarówno do wykładania ścian, jak też podłóg. To dzięki nim polskie domy nabrały zupełnie innego charakteru. Taka glazura fantastycznie komponuje się z lubianym w Polsce stylem skandynawskim, dodając odrobinę koloru i wyrazistości minimalistycznym kuchennym czy łazienkowym wnętrzom. Piękne płytki hiszpańskie z www.banyo.pl potrafią odmienić każde wnętrze, doskonale komponują się zarówno z wykończeniem mebli czy podłóg za pomocą naturalnego drewna, a także z materiałami takimi jak na przykład kamień, beton.

Gdzie zastosować płytki hiszpańskie

Kto zatem obawia się, że po położeniu płytek hiszpańskich jego mieszkanie stanie się zbyt pstrokate, zdecydowanie powinien odsunąć od siebie te obawy. Wystarczy spojrzeć na dosłownie tysiące zdjęć realizacji z płytkami hiszpańskimi w roli głównej, na jakie można natknąć się na przykład na blogach wnętrzarskich. Umiejętnie zastosowane płytki z hiszpańskimi wzorami wyglądają bardzo elegancko, absolutnie nie wprowadzając niepożądanego chaosu do wnętrza. Wystarczy zestawić je z jednokolorowymi meblami, aby uzyskać piękne i modne wnętrze.