Jaki ochraniacz będzie najlepszy?

ochraniacz na łóżeczko od trilli

Nie pozostawia wątpliwości stwierdzenie, że ochraniacz do łóżeczka dziecięcego jest rzeczą całkowicie niezbędną. Zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i pod względem estetyki urządzanego kącika lub pokoju dla dziecka. Mnogość wzorów, kolorów i materiałów, z jakich ochraniacze na łóżeczko są wykonane to drugorzędną sprawa, do której przywiązywanie wagi uzależnione jest od upodobań rodziców. Warto jednak poznać kilka typów ochraniaczy.

Klasyczne

ochraniacze na łóżeczko

Wiązane, zabezpieczające zwykle tylko tą część łóżeczka, na której leży główka malucha. Inne, całościowo ułożone na ścianach łóżeczka mogą być wykonane z takimi samymi wiązaniami, ale ich wielkość różni się około dwukrotnie. Ochraniacze mogą być znacznie wyższe niż te, które zna się z reklam. Dodatkowo oddychający materiał sprawia, że łóżeczko staje się idealnym miejscem na każda drzemkę dziecka, a nie tylko na sen nocny.

Trójwymiarowe

Ochraniacze na łóżeczko w kształcie grubego, plecionego warkocza to ostatni krzyk mody, który oprócz ewidentnie widowiskowego wyglądu zapewnia również wygodę i świetny wygląd łóżeczka, a dziecku odrobinę prywatności. Drugim walorem przestrzennego ochraniacza są łączone w rogach miękkie wałki, które świetnie zamortyzują uderzenie główką lub inną częścią ciała w drewniana część łóżeczka.

Wybór ochraniacza nie ma znaczenia, o ile kupujący skupi się na jakości, a wygląd zostawi jako rzecz drugorzędną, o nie tak istotnych cechach, jak właściwości kupowanego materiału. Kolejną istotną rzeczą jest kolor – pasujący do całego pokoju będzie idealny.