Jaki fotel do biurka kupić?

fotel do biurka

Codzienne spędzanie wielu godzin przed komputerem nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Niestety osoby mające pracę siedzącą nie mają możliwości uniknięcia spędzania kilku godzin właśnie w tej pozycji. Na szczęście wybór odpowiedniego fotela, przystosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika, znacząco podniesie komfort pracy i pozwoli uniknąć uciążliwych bóli pleców. 

Na co zwrócić uwagę kupując fotel?

Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem fotela jest to czy ma on regulowaną wysokość. Zaleca się, aby w trakcie pracy siedzącej nogi były zgięte pod kątem 90°, gdyż taka postawa jest najbardziej ergonomiczna. Regulacja wysokości w fotelu jest ważna przede wszystkim w przypadku osób bardzo wysokich, taka funkcja pozwoli bowiem na uniknięcie konieczności podkurczania nóg. Niższe osoby mogą natomiast dokupić podnóżek.

Poza wysokością fotela ważna jest również głębokość siedziska. Nie powinno ono być zbyt twarde, ani bardzo głębokie, gdyż wówczas praca może męczyć szybciej niż zazwyczaj. Kupując fotele do biurka (przejdź do sklepu) dobrze zdecydować się na takie z podłokietnikami. Są one wskazane przede wszystkim dla osób, które dużo piszą na komputerze. 

Najwygodniejszym fotelem do biurka jest model na kółkach. Dzięki temu prostemu udogodnieniu można łatwo przemieszczać się choćby po niezbędne dokumenty, bez konieczności ciągłego wstawania. Dobrze, aby kółka były gumowe, ponieważ nie zarysują powierzchni paneli czy drewnianej podłogi, co niestety może się zdarzyć w przypadku kółek plastikowych.