Jak wybrać odpowiednie obrus?

Trudno sobie wyobrazić, aby na stole nie było położonego obrusu. Powoduje on, że całość staje się piękniejsza, bardziej elegancka i stylowa. Co ciekawe nie musi to być wcale stół zastawiony na specjalne okazje – równie dobrze może to być codzienna wersja stołu, przy którym spożywa się śniadanie. Pomimo jednak powszechności stosowania obrusów, mało kto jest w stanie wskazać wszystkie jego najważniejsze cechy, które zdecydować mogą o odpowiednim wykonywaniu przez niego zadania upiększania stołu. Jak wybrać obrus na stół, aby wszystko prezentowało się idealnie?

Jaki kształt i rozmiar?

Absolutnie podstawową sprawą podczas wybierania obrusa do stołu z katalogów produktów jak witek.pl, jest określenie tego, w jakim ma on być kształcie, a także jakiego ma być wymiaru. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim pod kątem estetyki, czyli najważniejszej rzeczy, jaką ma do zrealizowania obrus.

W przypadku kształtu jest to najłatwiejsza sprawa, ponieważ powinien on być dopasowany po prostu do tego, jakiego kształtu posiada się stół. W przypadku modelu okrągłego powinno się używać okrągłych obrusów. Gdy ma się model kwadratowy, obrus również taki musi być. Spowodowane jest to drugą sprawą, czyli odpowiednim dopasowaniem rozmiaru obrusa. Przyjmuje się, że powinien on wystawać z każdej strony blatu na około 20 centymetrów. Zapewni mu to możliwie najlepszy wygląd i prezencje na stole.

Jaki materiał?

Kolejną niezwykle istotną sprawą dla poprawności wybrania obrusu jest to, z jakiego będzie on uszyty materiału. Oczywiście wpływa to na jego wygląd, lecz nie można także zignorować aspektu czysto użytkowego w postaci np. podatności za zabrudzenia czy też łatwości w czyszczeniu. Z jakiego materiału najlepiej wybrać obrus?

Powszechnie się przyjmuje, że zdecydowanie najlepszą propozycją na obrus jest materiał naturalny. Na rynku bez trudu można znaleźć liczne modele obrusów, które są bardzo tanie i bardzo łatwo dostępne, lecz niestety uszyte z materiałów sztucznych. Nie zapewniają one ani dobrego wyglądu, ani dobrych właściwości użytkowych. Z tego też powodu poleca się przede wszystkim materiały tylko i wyłącznie naturalne, takie jak bawełna, len czy też sizal. Gwarantują one możliwie jak najlepsze właściwości użytkowe. Oczywiście trzeba za nie nieco więcej zapłacić, lecz nie da się ukryć, że zdecydowanie warto.

Jakie pozostałe cechy warto wziąć pod uwagę?

Jeśli chce się mieć naprawdę pierwszej klasy obrus, oprócz wyżej wymieniowych sprawa warto rzucić okiem również na kilka szczegółów, które mogą wpłynąć na jego prezentowanie się. O czym konkretnie mowa?

Podczas wybierania takiego dodatku jak obrus, nie można zignorować naprawdę podstawowej sprawy, czyli jego koloru. Oczywiście najbardziej klasyczną wersją jest śnieżnobiała, lecz jeśli posiada się nieco bardziej nowoczesne podejście, można pokusić się o modele w kolorze. Co jednak bardzo ważne, w przypadku wykonania takiego kroku, pamiętać trzeba, że kolor musi być dopasowany do pozostałych dodatków w pomieszczeniu, tak aby razem tworzyły jednolitą całość.