Wybór odpowiedniej baterii do bidetu

Po kilku latach zaniedbania bidet znów zyskuje na popularności. Jest ona wybierana zarówno ze względów higienicznych, jak i w celu zmniejszenia śladu ekologicznego. Starannie dobierając baterię bidetową, można znacznie ograniczyć ilość zużywanego papieru toaletowego. W ten sposób zapobiegniesz nasyceniu kanalizacji i oczyszczalni ścieków. 

Wybór odpowiedniej baterii do bidetu

Aby wybrać odpowiednią baterię bidetową, warto zapoznać się z różnymi typami i funkcjami bidetów dostępnych na rynku oraz dowiedzieć się, jak instalacja bidetu może wpłynąć na wysokość rachunków za wodę i energię. Warto również wiedzieć, jak dbać o baterię bidetową.

Zarówno baterie jednouchwytowe, jak i dwuuchwytowe mają swoje zalety, dlatego wybór będzie w dużej mierze zależał od Twoich preferencji.

Jedno i dwuuchwytowe baterie bidetowe

Szczególnie praktyczna jest jednouchwytowa bateria bidetowa z Ekspercilazienek.pl, która umożliwia regulację przepływu i temperatury wody za pomocą jednego pokrętła. Wystarczy podnieść lub opuścić pokrętło, aby wyregulować przepływ, oraz obrócić je w lewo lub w prawo, aby wyregulować temperaturę (ciepła woda po lewej stronie, zimna woda po prawej).

Dwuuchwytowe baterie bidetowe posiadają dwa uchwyty: jeden do wody zimnej i jeden do wody ciepłej. Jest to najbardziej podstawowy i dlatego najtańszy model. Nie jest to jednak rozwiązanie najbardziej praktyczne, ponieważ do odkręcenia wody potrzebne są obie ręce, nie jest też najbardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ aby uzyskać pożądaną temperaturę, należy regulować stosunek zimnej i ciepłej wody, co powoduje nadmierne zużycie wody.