Na co zwrócić uwagę wybierając podkaszarki elektryczne?

Wybranie porządnej podkaszarki elektrycznej nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że producenci co roku oferują nowe modele. Wysokiej jakości sprzęt ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo i szybkość koszenia. Osoby, które nie chcą marnować całego dnia na koszeniu trawnika, powinny postawić na sprawdzone urządzenia od renomowanych producentów.

Na co zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości podkaszarki elektryczne (https://zamu.pl/kosy-i-podkaszarki) koniecznie muszą posiadać niezawodną głowicę. Producenci oferują głowice ręczne, półautomatyczne i automatyczne. W przypadku głowicy ręcznej za każdym razem żyłkę należy wysuwać ręcznie. Przy dłuższym koszeniu jest to bardzo niewygodne rozwiązaniem. Większy komfort pracy zapewniają głowice półautomatyczne, w których wysunięci żyłki następuje dopiero wtedy, gdy dojdzie do lekkiego dociśnięcia głowicy do ziemi. Najbardziej zaawansowane są głowice automatyczne, w których to żyłka automatycznie wysuwana jest na odpowiednią długość.

Cenne wskazówki

Aby wybrać porządną podkaszarkę elektryczną należy zwrócić uwagę na kąt nachylenia głównej głowicy tnącej. Opcja ta przyda się przede wszystkim wtedy, gdy trzeba będzie sięgnąć pod krzewy albo skosić trawę na powierzchni pochyłej. Godne polecenia są podkaszarki elektryczne, wyposażone w kółko prowadzące, które umożliwia precyzyjne przycinanie trawy przy samych krawędziach chodnika. Wybranie porządnej podkaszarki to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby dokupić odpowiedniej długości kabel zasilający.