Komfortowe i funkcjonalne inteligentne oświetlenie

Inteligentny dom to budynek zbudowany w oparciu o nowoczesne rozwiązania i technologie. Jedną z nich jest system inteligentnego oświetlenia pozwalający na zdalne sterowanie lampami i dający dostęp szeregu innych funkcji. Korzystanie z niego znacząco poprawia komfort życia domowników.

Co wchodzi w skład inteligentnego oświetlenia

W skład nowoczesnego zestawu wchodzą przede wszystkim inteligentne żarówki wykonane w technologii LED, którymi można sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie. Pracę wszystkich żarówek kontroluje mostek, pełniący funkcję centrali sterującej wszystkimi elementami systemu. Inteligentne oświetlenie może być dodatkowo wyposażone w czujniki ruchu, ściemniacze oraz przełączniki dotykowe. Zainteresowani mogą zakupić takowe na hurtownia-swiatla.pl.

Funkcje inteligentnych żarówek

Smart żarówka to urządzenie, które może być włączane i wyłączane w sposób bezprzewodowy za pomocą komend głosowych lub ekranu dotykowego smartfona. Tego rodzaju sprzęt daje również użytkownikowi możliwość zmiany poziomu natężenia światła w poszczególnych pomieszczeniach. W inteligentnych żarówkach możliwe jest też swobodne zmienienie barwy i temperatury światła. Korzystanie z tych funkcji wpływa na poprawę komfortu życia, poziomu bezpieczeństwa oraz ograniczenie zużycia energii elektrycznej.