Sypialnia w odcieniach czerni i bieli

Jeszcze jakiś czas temu, kolor czerni był nie do pomyślenia w żadnej sypialni. Jeśli chodzi jednak o pomysł na nowoczesną sypialnię, to coraz częściej się go spotyka i nic dziwnego, bo jest to opcja bardzo elegancka i rzeczywiście świetnie wyglądająca. Można tym zyskać pomieszczenie, które będzie nie tylko idealnym miejscem do wypoczynku, ale także modną ozdobą mieszkania. 


Jak urządzić czarno białą sypialnię ?

Sypialnia nowoczesna, to przede wszystkim bardzo klasyczne kolory. Nie można sobie wyobrazić bardziej klasycznych kolorów od czerni i bieli więc warto pomyśleć o urządzeniu wnętrza właśnie w tej tonacji. Ponadto oba kolory doskonale się ze sobą łączą i wszystko tutaj współgra ze sobą doskonale. Można więc liczyć na to, że całość będzie prezentować się bardzo spójnie. 

Bardzo modnym kolorem ścian jest matowa czerń w połączeniu z bielą. Jeśli jednak taki kolor ścian zagości, to należy pamiętać o rozjaśnieniu wnętrza jasnymi meblami lub jasną podłogą. Wtedy unikniemy smutnego i przytłaczającego efektu. Doskonałym pomysłem na przełamanie czerni jest także zastosowanie większej ilości świateł. Dobrze oświetlone wnętrze nawet jeśli chodzi o kolor czarny nie będzie dawało wrażenia powodującego stany depresyjne i przemęczenie. 

Jeśli chodzi o dodatki, to do czerni i bieli pasuje niemal wszystko, ale najlepiej zdecydowanie postawić na złoto i srebro, które doskonale odbija światło. Tego typu kolory bardzo dobrze także zastosować w takich elementach jak zasłony czy narzuty na łóżko, bo będzie to wyglądać z klasą i doda ciepłego charakteru.