Charakterystyczne cechy nowoczesnych lamp

Oprawy oświetleniowe można podzielić na różne kategorie przede wszystkim na podstawie ich wyglądu. Każdorazowo będzie on sugerować jakiś jeden określony styl. Czym więc wyróżnią się nowoczesne lampy i jakie powinny one być, jeżeli mają odnaleźć się właśnie w najnowocześniejszych aranżacjach na miarę dwudziestego pierwszego wieku?

Biel wciąż w trendach

Architektoniczne trendy są oczywiście zmienne, ale już od paru ładnych lat przewija się w nich właśnie biel, uchodząca za kolor idealnie odnajdujący się właśnie w nowoczesnych wnętrzach. Teraz te nowoczesne lampy z candellux.com.pl i ich projekty są raczej dość dyskretne i subtelne. Oczywiście każdy styl można potraktować na przynajmniej kilka różnych sposobów, ale akurat nowoczesność lubi nawiązywać do minimalizmu. Niektóre wnętrza są wręcz w całości wypełniane bielą. Nie dość, że właśnie na ten kolor maluje się ich ściany, to później do tego wszystkiego w ich otoczeniu rozmieszcza się równie białe oprawy oświetleniowe.

A jeśli kolor to tylko mocny

Nie każdy jednak musi lubować się w super jasnych, spowitych bielą wnętrzach. Osoby, które lubią się wyróżniać i chcą, by ich domy czy mieszkania też się wyróżniały, śmiało mogą pokusić się o wykorzystanie lamp w znacznie ciekawszych, czasem wręcz ekstremalnych kolorach – np. neonowej żółci, soczystej pomarańczy czy krwistej czerwieni. Warto jednak pamiętać o tym, że odważne dodatki wymagają zwykle spokojnego otoczenia. Jeden akcent w postaci zwariowanej lampy w zupełności wystarczy. Nadmierna ilość tego rodzaju zdobień czy łączenie ze sobą różnych dziwacznych kontrastowych barw nie doprowadzi wcale do dobrego wizualnego efektu, a raczej sprawi, że wnętrze stanie się wręcz nieco pstrokate albo zacznie niebezpiecznie zmierzać w kierunku tandety.

Nietypowe materiały

Styl klasyczny kojarzy się głównie z tradycyjnym drewnem, a styl nowoczesny oczywiście z metalem. Prosty czarny plafon zawieszony na stalowej chromowanej rękojeści zagra pierwsze skrzypce w aranżacji salonu bądź innego pokoju dziennego. Alternatywą dla typowej stali są natomiast różnego rodzaju materiały syntetyczne, które tą stal będą doskonale imitować. Wizerunek nowoczesnych lamp uzyskuje się nie tylko poprzez nadanie im odpowiedniej formy czy zapewnienie im właściwego koloru, ale także i za sprawą metody wykonania, czyli użycia specjalnych tworzyw. Typowe drewno można więc od razu sobie odpuścić. Już po materiale użytym do wykonania nowoczesnej lampy ma być po prostu widać, że ta lampa jest czymś solidnym, mocnym, wytrzymałym i nowatorskim.