Wybierz najlepszą lampę do swojej sypialni

Sypialnia jest pokojem na specjalnych prawach, co dziwić nie powinno. Było nie było, w sypialni spędzamy pół życia, a to jest prawdziwy szmat czasu. Sypialnie mogą różnić się wielkością czy stylem, w jakim zostały urządzone, ale trudno wyobrazić sobie sypialnię bez lampy. Czy każda lampa nadaje się do sypialni? Odpowiedź jest przecząca.

Lampa sufitowa

Co jest podstawowym źródłem oświetlenia w każdym domu? Najczęściej jest to lampa sufitowa. Tak samo jest również w przypadku sypialni. Światło górne, które jako pierwsze włączamy po wejściu do sypialni, powinno być ciepłe i aby nie raziło zaspanych oczu, niezbyt ostre.

Zależnie od wielkości, wysokości i stylu, pokój sypialniany mogą oświetlać żyrandol, lampa wisząca czy też plafon. Duże żyrandole i okazałe lampy wiszące nadają się w zasadzie tylko do wnętrza z sufitem umieszczonym na wysokości co najmniej 3 m, ale gdy już tam zawisną, dzieje się magia.

Lampka nocna

Jeżeli chodzi o kreowanie kameralnego i pełnego przytulności wnętrza, nic nie może równać się z lampką nocną. Ustawione w bezpośredniej bliskości łóżka lampy są łatwe do włączenia i zgaszenia. Lampki nocne lubią chodzić parami i szczególnie efektownie prezentują się ustawione symetrycznie po obu stronach łóżka.

Lampki nocne są wprost niezastąpione dla stworzenia nastroju ciepła i intymności. Stanowią zarazem wyrazisty element dekoracyjny. W trosce o komfort oczu lampkę ustawia się tak, aby dolna krawędź abażuru znajdowała się nie wyżej niż 50 cm nad poziomem materaca.

Kinkiet

Lubisz poczytać do poduszki albo pogłowić się krzyżówką? Będziesz potrzebował lampy, która dobrze oświetli książkę, nie rażąc przy tym oczu, i którą będziesz mógł wyłączyć za jednym naciśnięciem przycisku. Co, jeżeli w twojej sypialni brakuje miejsca na szafkę czy stolik? Z pomocą pospieszy kinkiet, genialny wynalazek, który podobnie jak lampę ścienną mocuje się do ściany.

Najlepszym wyborem dla oczu okaże się kinkiet z ruchomym wysięgnikiem, który ułatwi kierowanie strumieniem światła. To sprytne rozwiązanie zaoszczędzi sporo miejsca i ciekawie uwydatni fakturę i kolor ściany. Umieszcza się go na wysokości około 130 cm od podłogi i na tyle blisko łózka, aby można było do niego sięgnąć ręką.

Lampa podłogowa

Lampy podłogowe to dobry wybór do większej sypialni. Postaw ją obok fotela lub szezlonga, a wydzielisz w ten sposób kawałek magicznej przestrzeni, gdzie będziesz mógł zatopić się lekturze albo utniesz sobie krótką drzemkę.

Stylowe lampy do sypialni z candellux.com.pl nie tyle doświetlają, ile leniwie sączą światło o ciepłej barwie i niskiej ostrości. Przez połączenie kilku lamp utrzymanych w tym samym stylu unikniesz oświetleniowej zbieraniny i uzyskasz kompozycyjną spójność. Tym sposobem, sypialnia nabierze stylu i zapanuje w niej zachwycająca harmonia. A to, w połączeniu z ciepłem nastrojowego żółtego światła, szybko ukołysze Cię do snu.