Żarówka gu10 – co wiedzieć podczas kupowania?

Domowe oświetlenie jest ważne pod naprawdę wieloma aspektami. Przede wszystkim pełni funkcje typowo oświetleniową, dzięki czemu możliwe jest przebywanie i funkcjonowanie w pomieszczeniach po zmroku. Co więcej, często oświetlenie pełni także funkcje dekoracyjne czy też typowo użytkowe, czyli podświetla konkretne miejsce i punkt, a nie całe wnętrze. Idealnie do wielu tych zadań sprawdza się żarówka gu10 ze sklepu Candellux. Co warto o niej widzieć podczas jej kupowania?

Kiedy warto wybrać żarówkę gu10?

Oczywiście najważniejszą sprawą na sam początek jest, kiedy należy zdecydować się na zakupienie żarówki gu10. W jakich okolicznościach, a także, w których pomieszczeniach taki rodzaj żarówki będzie odpowiednim wyborem?

Nie da się ukryć, że żarówka tego rodzaju charakteryzuje się światłem punktowym, a nie rozproszonym. Sprawia to, że idealnie sprawdza się tam, gdzie pełnić będzie funkcje doświetlania danej przestrzeni, a nie będzie głównym punktem światła. Z tego też powodu idealnie taki model spisuje się np. w kuchni, ponieważ może tam być wykorzystywany jako żarówka doświetlająca blat roboczy.

To jednak nie wszystko, ponieważ taki model żarówki może pełnić także funkcję dekoracyjną. Z tego też powodu warto się na nią zdecydować, jeśli chodzi o aranżacje sypialni. Umieszczenie dobrze dobranego rodzaju żarówki w sypialni spowoduje stworzenie w niej przytulnego i bardzo klimatycznego nastroju.

Jaki kolor należy zakupić?

Jak więc widać, ilość zastosowań takiej żarówki jest naprawdę spora. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów może mieć poważne problemy z tym, aby dobrze dobrać jej rodzaj. Co jest w tym wypadku zdecydowanie najważniejsze? Oczywiście kluczową sprawą jest tu kolor takiej żarówki.

Jak się bowiem okazuje, na rynku dostać można żarówki gu10 led w różnych odcieniach białego. Przykładowo żarówka o barwie około 2700K, czyli dość ciepła, bardziej wpadająca już w kolor żółty niż biały, to idealna propozycja do sypialni czy też pokoju dziennego, aby stworzyć tam przytulny i domowy klimat. Jeśli ktoś chciałby mieć światło ciepłe, któremu bliżej do tego, które emitowane jest przez klasyczne żarówki, należy zakupić model 3000K. W tym wypadku żarówka może być używana np. w kuchni. Rzecz jasna na rynku dostać można także model o barwie białej zimnej, który może wpadać nawet w delikatny niebieski. Taki kolor światła idealnie sprawdza się do miejsc, które wymagają skupienia, ponieważ kolor ten poprawia koncentrację. Nic więc dziwnego, że żarówki o takim kolorze są podstawą np. w biurach. Polecane są także w domowych gabinetach, a nawet w przestrzeni służącej do nauki.