Jak zaaranżować meblościankę w pokoju dziennym?

meblościanka wysoki połysk

Meblościanki z szafą to chętnie wybierane zestawy mebli do pokoju dziennego. Często kupują je na przykład właściciele niedużych mieszkań i kawalerek, którzy szukają kompaktowych i funkcjonalnych mebli. Poniżej kilka podpowiedzi, w jaki sposób zaaranżować meblościankę w pokoju dziennym.

Jak ładnie zaaranżować meblościankę w pokoju dziennym?

Meblościanki z szafą z Mebel4u to zestawy mebli, które często mają sporo półek otwartych, ale też zamykane na drzwiczki szafki. Warto zatem zastanowić się, jakie przedmioty będą przechowywane na półkach otwartych, aby stworzyć z nich ładną kompozycję. Dawniej meblościanki bardzo często służyły do przechowywania między innymi szkła i zastawy stołowej. Dzisiaj również można na otwartych półkach ustawić ulubione filiżanki czy serwis do kawy, ale trzeba przede wszystkim zachować umiar i postawić na minimalizm. Współczesne meblościanki to bowiem odrobinę inne meble. Im mniej rzeczy na otwartych półkach – tym lepszy efekt wizualny.

Szafa w meblościance

Co innego zamknięte półki oraz szafa. W tym przypadku można pozwolić sobie na włożenie do środka jak największej ilości rzeczy, szczególnie jeżeli jest to jedyne miejsce w domu do przechowywania na przykład ubrań. Wybierając meblościankę z szafą, warto zatem zwrócić uwagę na pojemność szafy oraz sposób zagospodarowania jej wnętrza. Ważny jest na przykład drążek do zawieszania ubrania na wieszakach, szuflada na bieliznę czy lustrzane drzwi.