Fotel bujany na jaki wydatek się przygotować?

fotel bujany

Jesteśmy właśnie na etapie urządzania sypialni i wydaje Ci się, że fotel bujany idealnie wkomponuje się w jej przytulny wystrój? Niedługo urodzi Ci się dziecko i chciałabyś mieć wygodne miejsce do karmienia swojego malucha przez pierwsze miesiące jego życia? Chcesz stworzyć na tarasie, lub balkonie komfortowe miejsce do odpoczynku lub relaksu z książką w ręku?

Bez względu na to, co motywuje Cię do zakupienia fotela bujanego, zanim dokonasz wyboru zrób rozeznanie – jaki fotel i z jakiego materiału będzie najlepszy w budżecie, którym dysponujesz. 

Ile może kosztować fotel bujany?

Fotel bujany wiklinowy
Fotel bujany wiklinowy

Ceny foteli bujanych są dosyć mocno rozbite – od tych używanych, drewnianych, lub wiklinowych wystawianych na portalach ogłoszeniowych za 100-200 złotych, aż po super wygodne i komfortowe uszaki na płozach, których ceny w zestawie z podnóżkami potrafią czasem nawet sięgać kilku tysięcy. Fotele bujane wykonywane są z przeróżnych materiałów i od tego głównie zależny jest ich koszt – przekonaj się sam na https://www.edinos.pl/fotele-bujane. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko fotele nowe, najtańsze będą te robione z wikliny, mimo że są dosyć pracochłonne w wykonaniu, wiklina jest dosyć tanim materiałem, koszt takiego fotela to ok. 300 złoty, na następnej półce cenowej są fotele drewniane, te najprostsze kosztują w granicach 500 złoty, te o bardziej wymyślnych kształtach, które wymagają na przykład wyginania drewna, można kupić w przedziale 700-1000 złoty. Najdroższe są swego rodzaju trony, czyli wszystkie fotele z gąbką i obiciem, tu górna granica jest postawiona bardzo wysoko, uzależniona od tego jakim materiałem będziemy chcieli pokryć siedzisko i jakiego rodzaju wypełnienia będziemy wymagali.