Płytki imitujące beton – zaprojektuj industrialną łazienkę!

płytki imitujące beton

Moda na surowe aranżacje trwa. W tej stylistyce urządza się już nie tylko lofty, ale także minimalistyczne mieszkania. Aby nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru, warto zastosować beton i jego imitacje. Z uwagi na swój specyficzny wygląd, to jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów oraz wzorów. 

Płytki imitujące beton – gdzie warto je wykorzystać? 

Aranżacja wnętrz wymaga znajomości najnowszych trendów. Bez wątpliwości takim jest właśnie cement i jego alternatywy. Płytki imitujące beton będą dobrym wyborem do industrialnych łazienek. Nie tylko nadadzą wnętrzu nowoczesności, ale również są praktyczne. To rozwiązanie na lata, które pozwala na dokładne odwzorowanie charakterystycznej struktury. Wytrzymały materiał nie zostanie natomiast naruszony przez wodę czy wilgoć, które występują w łazience. Ich praktyczną zaletą często wymienianą przez projektantów wnętrz jest łatwość usunięcia wszelkich zabrudzeń oraz plam. To działa również w drugą stronę. Powierzchnia ta sprawia, że zabrudzenia są zdecydowanie mniej widoczne. 

płytki imitujące beton

Dlaczego warto wybrać motyw betonu? 

Beton to wręcz charakterystyczny element wystroju wnętrz loftowych. Szare i matowe ściany można łatwo zagospodarować i dobrać do nich dodatki. Z uwagi na swoją popularność, w sklepach jest obecnie ogromny wybór elementów betonowych o różnym kolorze czy motywach. Mogą stawić tło zarówno do jaśniejszych, jak i bardziej wyrazistych ozdób. Na rynku jest obecnie wiele odcieni, które pozwolą na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami. 

Do płytek imitujących beton wystarczy dobrać proste elementy wykończeniowe, zwłaszcza te w jasnych kolorach. Pozwoli to na zaaranżowanie prostego, ale estetycznego i ponadczasowego wnętrza. Co najważniejsze, są odporne na wyższe temperatury, dlatego mogą być wykorzystane w pomieszczeniach, gdzie utrzymuje się wilgoć.