Susz dekoracyjny florystyczny – ciekawa ozdoba

Susz dekoracyjny florystyczny - ciekawa ozdoba

O domu, który prezentuje się pięknie, jest ciepły i stylowy marzy niemal każdy. Dodatkami, które mogą uzupełnić wnętrze w piękne elementy są między innymi świece, obrazy oraz kwiaty. Jednak dbałość o nie czasami sprawia trudność, dlatego też warto poszukiwać innych alternatyw, które będą wyglądać równie dobrze, a jednocześnie nie będą tak wymagające. Przykładem może być susz dekoracyjny, coraz chętniej wybierany dodatek ozdabiający każde pomieszczenie. 

Susz dekoracyjny – jak komponować? 

Susz dekoracyjny florystyczny to kompozycja suszonych roślin (zobacz), która nie ogranicza się tylko do kwiatów. Dodatkami mogą być także szyszki, gałązki drzew czy zboża. W zależności od preferencji, ale także potrzeb można stworzyć wyjątkowe połączenia kwiatów polnych, na przykład z maków, chabrów oraz każdych innych odkrytych na łące. Susz dekoracyjny może także być bukietem kwiatów, które można spotkać typowo w kwiaciarni, między innymi suszone róże oraz goździki. Wyjątkowo prezentują się również wszelkiego rodzaju krzewy, na przykład lawenda. 

susz dekoracyjny florystyczny z fioletowych kwiatów

Susz dekoracyjny florystyczny – natura w domu 

Do suszu można wybrać każdą roślinę. Na uwagę zasługują także zioła, znane od wieków, wykazujące pozytywny wpływ na zdrowie i działające kojąco. Susz dekoracyjny może stanowić wyjątkową ozdobą stołów podczas rodzinnych spotkań, stolików kawowych, a nawet drzwi wejściowych. Zawieszony prezentuje się niezwykle ciekawie i nadaje domu ciepło. Największą zaletą jest to, iż może być dekoracją zarówno w wazonie, jak i być powieszony lub położony w konkretnym meblu. 

Susz dekoracyjny florystyczny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych i najbardziej popularnych elementów ozdobnych domu. Jest oryginalnym dodatkiem, który nie wymaga szczególnej troski w porównaniu do kwiatów. Susz można przygotować w prosty sposób samodzielnie.