Jaki kolor wybrać mozaiki kamiennej?

modny kolor mozaiki

Mozaika kamienna wiedzie prym na blogach wnętrzarskich oraz na portalach społecznościowych. Wielu dekoratorów i projektantów wnętrz nie wyobraża sobie bez niej stylowych kuchni, klimatycznych sypialni czy eleganckich łazienek. Pasuje ona prawie do każdego stylu i każdej aranżacji. Jaki kolor najlepiej się sprawdza do danych pomieszczeń? Podpowiemy poniżej.

Biel zawsze modna

Mozaika kamienna biała? Tak, jak najbardziej. Ten kolor zawsze będzie kojarzył się z estetyką, harmonią, elegancją i klasą. Mozaika kamienna biała z www.banyo.pl to idealny pomysł na podłogę w kuchni lub miejsce pod stołem w jadalni. Wybierając taką wykonaną z marmuru w kształcie kwadratów można osiągnąć naprawdę znakomity efekt.

Efektowne szarości

Mozaika kamienna kolorze szarości idealnie nada się do otwartych, dużych przestrzeni. Można nią ułożyć ścianę w salonie lub główną ścianę w hotelu, restauracji czy kawiarni. Wybierając mozaiką w kwadratach lub prostokątach – można stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki.

Elegancka czerń

Kamień w kolorze czerni z połyskiem jest bardzo efektownym i eleganckim materiałem, z którego można wykonać parapety oraz ozdobić nim kominek. Mozaika kamienna w czerni polecana jest także do biur, gabinetów i kancelarii, gdyż nie często spotyka się tak stylowe i mocne dodatki w domach.

Wielokolorowy kamień

Mozaika kamienna w kolorze różu, pomarańczowego, żółtego czy morskiego to ostatnie odkrycie wielu dekoratorów. Na taki kolor decydują się bardzo odważne osoby szczególnie do wnętrz kolorowych, żywych i pełnych ozdób. Mały fragment takiej mozaiki można dodać do pokoju dziecięcego lub biura – podkreślając jedynie charakterystyczne i oryginalne pomieszczenie.

W sklepach jest wiele różnych mozaik o zróżnicowanych kolorach, kształtach, wzorach, rozmiarach, wykonane z różnych materiałów. Przed zakupem, warto dokładnie przyjrzeć się mozaice, która nam się podoba, sprawdzić jej kolor w dziennym świetle oraz zapytać sprzedawców, jak dany asortyment będzie się komponował z posiadają przez nas już aranżacją.