Zapomnij o niepraktycznych rozwiązaniach w łazience- wybierz wygodne konstrukcje do zabudowy

Stylowa i praktyczna łazienka to jeden z bardziej istotnych punktów mieszkania. Każdy chce, by to pomieszczenie było komfortowe oraz posiadało atmosferę, pozwalającą wziąć relaksującą kąpiel po ciężkim dniu w pracy. Istotą wprowadzenia gustownych zmian w łazience jest urządzenie jej w najbardziej optymalny sposób, by mądrze zagospodarować dostępną przestrzeń. W takim przypadku z pomocą przychodzi montaż zestawu lub stelażu podtynkowego.

Jakie rodzaje konstrukcji są do wyboru?

Stelaż podtynkowy Grohe pozwala dostosować funkcjonalność łazienki do własnych potrzeb. Jest to metalowa konstrukcja umożliwiająca zawieszenie na ścianie wybranego elementu ceramicznego. Zabudowa uzależniona jest od wyboru konkretnego typu stelaża. Wyróżnia się:

  • stelaż podtynkowy do miski WC,
  • stelaż podtynkowy do umywalki,
  • stelaż podtynkowy bidetowy,
  • stelaż podtynkowy pisuarowy.

Najczęściej wybierany jest ten pierwszy, który ukrywa nieestetyczny zbiornik toaletowy i zmniejsza głośność jego działania. Na rynku wyróżnić można również stelaże podtynkowe:

  • niskie (80-90 cm),
  • wysokie (110-130 cm).

Niskie sprawdzają się podczas montażu w trudniej dostępnych miejscach- np. pod oknem.

Stelaż czy zestaw? Co się bardziej sprawdzi?

Wybór pomiędzy kupnem pojedynczej konstrukcji i całego zestawu jest uzależniony od indywidualnych kwestii. Druga opcja przydaje się dla osób, które chcą skompletować wszystkie elementy od razu bez obaw, że- osobno dobrane- nie będą do siebie pasować. Zestaw podtynkowy Grohe zawiera zazwyczaj miskę do WC, stelaż i przycisk spłukujący. Trzeba jednak podkreślić, że kupno tych elementów od innych producentów, także zapewnia dopasowanie- produkty są standaryzowane.

Nowoczesna łazienka nie wymaga dzisiaj wielu wyrzeczeń. Pomysłowa zabudowa zapewnia pełną wygodę z zachowaniem gustownych rozwiązań.