Jakie zasłony wybrać?

zasłony do salonu

Zasłony to zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny element wykończenia wnętrz. Salon pozbawiony zasłon wydaje się niekompletny i niepełny. Dzięki nim salon zyskuje elegancji i domowego wyglądu. Co więcej, skutecznie chronią przed dostępem promieni słonecznych, wzrokiem wścibskich sąsiadów, stanowiąc również gwarancję prywatności i dyskrecji, a zimą będąc delikatną izolację termiczną.

Jakie zasłony wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Jednokolorowe zasłony do salonu to propozycja do wnętrz minimalistycznych, urządzonych gustownie. Razem z pozostałymi elementami wyposażenia powinny tworzyć spójną całość. Należy również zadbać o ich dopasowanie kolorystyczne z firankami. Jednokolorowe tkaniny świetnie pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. Należy jednak zadbać o to, aby odcień zasłon powtarzał się również na innych dodatkach na przykłada na narzucie czy poduszkach. W związku z tym głównym zadaniem jest utrzymanie spójności kolorystycznej. 

Eleganckie zasłony do salonu, czyli czym jest welur?

zasłony

Welur to tkanina, która uznawana jest za luksusową. Jej podstawowe cechy to:

  • miękkość,
  • zdolność odbijania światła, dzięki czemu zachowuje delikatny blask zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem,
  • elastyczność,
  • jej powierzchnia pokryta jest delikatnym meszkiem, króciutkimi włoskami, które zmieniają swój wygląd pod wpływem dotyku dłoni.

Aksamitne zasłony do salonu dodają wnętrzu przytulności i domowego klimatu. Sprawiają, że salon zyskuje również stylowy, elegancki wygląd, zwłaszcza jeśli właściciel zdecyduje się na ciemne odcienie aksamitu. Warto zadbać również o współgrające z materiałem dodatki.