Zastosowanie mozaiki szklanej

Jak szybko odmienić dotychczasową aranżację wnętrza bez przeprowadzania gruntownego remontu pomieszczenia? Świetnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w mozaikę szklaną, za pomocą której można stworzyć unikany wystrój. Mnogość kolorów i kształtów sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Montaż takiej mozaiki nie jest problematyczny i nie są nawet potrzebne żadne specjalistyczne sprzęty. W przypadku mozaiki samoprzylepnej możliwe jest nadanie wnętrzu charakteru w niemalże błyskawicznym tempie.

Gdzie sprawdzi się mozaika szklana?

Można cieszyć się pięknymi i funkcjonalnymi wnętrzami bez konieczności nadwyrężania budżetu. Z pomocą przychodzi mozaika szklana, która jest uniwersalnym rozwiązaniem. Wspaniale prezentuje się w kuchni, łazience, korytarzu, pokoju dziennym i nawet w sypialni. Do wyboru jest mozaika kamienna, ceramiczna, szklana. Coraz popularniejsze są te, które mogą być ułożone zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, jeśli wybierze się te posiadające właściwości mrozoodporne. Mozaiką ze szkła można wyłożyć nie tylko ściany, ale też przyozdobić nią elementy wyposażenia. Układać można ją na obudowie lustra, brodzika, wanny czy blatu. Taka mozaika pasować będzie w każdym wnętrzu, niezależnie od wystroju. Wspaniale sprawdza się w małych wnętrzach, gdyż optycznie je powiększa. Szkło doskonale rozświetla wnętrze i odbija światło. Możliwe jest też optyczne zmniejszenie zbyt dużej przestrzeni, decydując się na mozaikę z matową powierzchnia, która będzie pochłaniała wówczas światło.

A gdzie mozaika ze szkła się nie sprawdzi?

Mówi się o tym, że mozaika że szkła jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Jest w tym sporo racji, ale jest pewne miejsce, gdzie lepiej jest z niej zrezygnować. Chodzi tutaj o podłogę. Szkło niezbyt dobrze sprawdza się na nawierzchni, która jest intensywnie eksploatowana. Może skutkować to szybkim zarysowaniem się powierzchni szklanych płytek, co nie będzie wyglądało estetycznie. Wystarczy jakaś drobinka piasku pod butami, aby przyczynić się do utraty świetności mozaiki szklanej. Lepiej jest zarezerwować taką mozaikę do innych celów – idealnie sprawdza się w roli dekoracji ściennej, jako obudowa armatury łazienkowej i nawet jako blat kuchenny – www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane .