Listwy wykończeniowe do płytek – co warto o nich wiedzieć?

Listwy do płytek pełnią ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu. Zabezpieczają one powierzchnię przed dostaniem się do niej wilgoci. Dzięki temu chronią one pomieszczenia przed grzybem, pleśnią oraz rozwojem różnego rodzaju mikroorganizmów. Dodatkowo, estetycznie się one prezentują w nowoczesnym wnętrzu, dodają mu designu i oryginalności.

Metalowe listwy do kafelków odporne na odkształcenia i pęknięcia

Największą popularnością cieszą się metalowe akcesoria, gdyż są one odporne na odkształcenia, zarysowania oraz pęknięcia. Pomalowane, wyglądają bardzo nowocześnie i efektownie. Listwy wykończeniowe do płytek stosowane są najczęściej w łazienkach oraz kuchniach. W tych wnętrzach dobrze się prezentują zarówno matowe jak i również błyszczące elementy. Ten elegancki dodatek, dopełnia aranżację wnętrz w domu, mieszkaniu, hotelu lub biurze. Są one kompaktowe a przy tym niezwykle funkcjonalne. 

Duża różnorodność produktowa wśród listew dekoracyjnych

Poszczególne modele różnią się między sobą długością, grubością oraz rodzajem wykonania. Oprócz stalowych profili, popularność zdobywają także kompozyty wykonane z aluminium, mosiądzu bądź porządnego tworzywa sztucznego. Listwy dekoracyjne przydają się w pracach remontowych, podczas montowania płytek ceramicznych na powierzchnię. Występują one w wielu ciekawych kolorach, począwszy od kremowego, beżowego, złotego aż po czarny i granatowy. Podsumowując, te funkcjonalne elementy stanowią elegancką oprawę posadzki. Ponadto, zabezpieczają one przerwy dylatacyjne a także zabezpieczają ściany przed pleśnią i brudem.