Praktyczna łazienka

Łazienka jest miejscem, które powinno być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Chcąc zaplanować praktyczną łazienkę trzeba dokładnie zastanowić się, jakie wyposażenie wybrać. O czym trzeba pamiętać aranżując łazienkę?

Wygodne poranki

Poranny pośpiech najbardziej dotkliwy jest w łazience, do której wszyscy chcą dostać się w tym samym momencie. Umywalka oblegana jest przez wszystkich członków rodziny, a poranne umycie zębów stanowi ogromne wyzwanie.

Bardzo wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch umywalek w łazience. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie umywalki dwuosobowej. Taka umywalka musi mieć minimum 120 cm. Do takiej umywalki można zamontować dwie baterie, co pozwoli wygodnie z niej korzystać.

Salon łazienek jest miejscem, w którym bez problemu można znaleźć oba te rozwiązania. Warto pamiętać, że dwie umywalki wymagają większego blatu. 50 – 60 cm jest rozmiarem niezbędnym do zachowania wygody. Między umywalkami musi być minimum 5 cm wolnej przestrzeni z każdej strony. Jedna, duża umywalka potrzebuje mniej przestrzeni.

Wyposażenie łazienki, które ma charakter

Wybór misy umywalki to nie wszystko. Wyposażenie łazienek, które nadaje jej eleganckiego stylu i charakteru to krany, które dobrze dobrane sprawią, że łazienka będzie gustowne i niebanalna.

W salonie łazienek można kupić eleganckie czarne baterie umywalkowe, które idealnie wpiszą się w industrialne wnętrze. Baterie mosiężne świetnie sprawdzą się w łazience vintage czy retro. Kran biały idealnie będzie wyglądał w pomieszczeniu nowoczesnym, a chromowany sprawdzi się w łazience, w której królują klasyczne rozwiązania.

Wyposażenie łazienek musi być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne, tylko wtedy łazienka będzie miejscem, w którym poranny pośpiech nie będzie wielkim wyzwaniem.