Wygodne i trwałe łóżka sypialniane

łóżko

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Odpowiednio dobrany mebel zapewnia zdrowy sen, który jest potrzebny do skutecznej regeneracji organizmu. Przy zakupie tego rodzaju produktów trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich trwałość oraz komfort, jaki zapewniają.

Rozmiar łóżka ma znaczenie

łóżkoJednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę przy zakupie łóżka jest jego rozmiar. Sprzedawcy oferują produkty pojedyncze i podwójne. Te pierwsze przeznaczone są dla singli i dostępne w rozmiarach 80 cm x 200 cm oraz 90 cm x 200 cm. Łóżka podwójne najczęściej mają rozmiary:

  • 140 cm x 200 cm
  • 160 cm x 200 cm
  • 180 cm x 200 cm
  • 200 cm x 200 cm

Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia produktu niestandardowego pod konkretny wymiar. Niestety w takim wypadku trzeba liczyć się z dopłatą. Z tej opcji najczęściej korzystają osoby o ponadprzeciętnym wzroście. Warto pamiętać, że na komfort spania wpływa także kształt łóżka. Korzystanie z mebli wyposażonych w zagłówki przy głowie i stopach może być niewygodne dla osób wysokich. W przypadku konstrukcji rozkładanych należy zwrócić uwagę, czy powierzchnia spania jest idealnie równa. Osoby, które szukają komfortowych produktów dla dzieci, mogą zdecydować się na zakup łóżek piętrowych, które są niezwykle funkcjonalne.

Łóżka drewniane czy metalowe

Łóżka sypialniane mogą być wytwarzane z różnych materiałów. Najbardziej klasyczne modele wykonane są z naturalnego drewna. Takie produkty są efektowne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Najchętniej wybierane przez klientów są modele sosnowe. Alternatywnym rozwiązaniem są tańsze produkty laminowane lub fornirowane. Chociaż wyglądają efektownie, są mniej trwałe od swych drewnianych odpowiedników. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup metalowych konstrukcji. Takie meble świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, industrialnym stylu. Zastosowanie metalu sprawia, że łóżko jest solidne i trwałe, a wraz z odpowiednim materacem zapewnia znakomity komfort snu.

Wszystkie te łóżka sypialniane kupić można internetowo w sklepie jak SFMeble, gdzie wybór jest wręcz olbrzymi.