Nowoczesny fotel rozkładany do spania – wygoda i elegancja

nowoczesny fotel rozkładany do spania różowy

Fotel to nieodłączny element wyposażenia domu lub mieszkania. Zwykle użytkownicy lubią spędzać na nim czas, podczas oglądania telewizji czy oddawania się lekturze ulubionej książki w długie jesienne wieczory. Jednak na dłuższą metę pozycja siedząca zaczyna być niewygodna i konieczne staje się skorzystanie z podnóżka lub przejście do sypialni. Na szczęście istnieje inne rozwiązanie tego problemu. Jest nim zaopatrzenie się w nowoczesny fotel rozkładany do spania.

Czym charakteryzuje się fotel z funkcją spania?

Nowoczesny fotel rozkładany do spania (https://novodom.pl/k/fotele-rozkladane) to mebel stanowiący połączenie jednoosobowego łóżka i siedziska. Jest współczesną wersją amerykanki, czyli popularnej w latach 80. i 90. ubiegłego wieku wąskiej sofy z funkcją spania. Posiada wiele zalet, gdyż:

  • Zajmuje mało miejsca, więc doskonale sprawdzi się w mieszkaniach o małym metrażu.
  • Mogą spać na nim dorośli lub dzieci.
  • Został wyposażony w skrytkę na pościel.
  • Jest ratunkiem w przypadku wizyty niespodziewanych gości.

Ponadto bardzo łatwo go rozłożyć za pomocą dźwigni. Warto wiedzieć, że niektóre modele tego typu foteli są wyposażone w pilota, który służy regulacji oparcia, co przyczynia się do zwiększenia komfortu wypoczynku.

nowoczesny fotel rozkładany do spania

Do czego pasuje nowoczesny fotel rozkładany do spania?

Nowoczesne rozkładane fotele do spania są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Zwykle do ich obicia wykorzystuje się tapicerkę, skórę naturalną lub ekologiczną. Każdy może wśród nich znaleźć coś ciekawego do swojego wnętrza – wystarczy tylko wybrać kształt i styl, który będzie pasował do innych elementów aranżacji. Tego typu fotele świetnie przyzdobią zarówno minimalistyczne, jak i klasycznie urządzone salony, a nawet pokoje dziecięce.

Na rynku dostępne są również fotele rozkładane z funkcją podgrzewania i masażu. Nie należą do najdroższych mebli, a dodatkowo pomagają przynieść ukojenie obolałym plecom i łydkom. Decydując się na zakup takiego modelu, należy wygospodarować nieco więcej miejsca w salonie, gdyż nie mogą znajdować się w bliskim sąsiedztwie szafy, regału czy stolika.