Na co zwrócić uwagę wybierając półki na ścianę?

Oryginalne półki na ścianę muszą być pojemne i praktyczne w codziennym użytkowaniu. W dzisiejszych czasach od mebli tego typu wymaga się również tego, aby zachwycały one swoim designem. Współcześni projektanci co roku oferują designerskie półki, które zaskakują oryginalnymi kształtami i ciekawymi rozwiązaniami.

Moda na modułowe półki

W ostatnim sezonie prawdziwym hitem sprzedażowym są półki modułowe, które składają się z wielu elementów, które można swobodnie ustawiać. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą od czasu do czasu tworzyć własne kompozycje. Dużym atutem tego rozwiązania jest również to, że w razie potrzeby można dokupić kolejne elementy i zwiększać powierzchnie półki. Modułowe półki na ścianę (https://www.dutchhouse.pl/meble/regaly-i-polki/polki-wiszace) produkowane są najczęściej z wytrzymałej płyty meblowej albo naturalnego drewna.

Okrągłe półki na książkę

Osoby, które poszukują designerskich mebli mogą postawić także na półki okrągłe. W tego typu projektach stelaż zazwyczaj wykonany jest z wysokiej jakości metalu o okrągłym kształcie. Pomiędzy metalowymi konstrukcjami montuje się półeczki wykonane z litego drewna albo płyty meblowej. Największym zainteresowaniem cieszą się półeczki o nieregularnych wysokościach i kształtach.

Funkcjonalne półki wiszące na ścianę

W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzi się również prosta półeczka wisząca na ścianie. Meble tego typu produkowane są nie tylko z drewna, ale również z metalu i płyty meblowej. Designerskie półki są doskonałym wyborem dla osób, które poszukują kreatywnych rozwiązań. Proste konstrukcje doskonale wpisują się w zdecydowaną większość aranżacji wnętrz.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając półki na ścianę warto zwrócić uwagę na ich maksymalne obciążenie. Wszyscy producenci półek na szczęście podają obciążenie swoich półek, dzięki czemu będzie można porównać wszystkie meble dostępne na rynku. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest jakość wykonania. Na półkach bardzo ciężko układa się ciężkie książki, dlatego też koniecznie muszą być one oparte na wytrzymałych i solidnych konstrukcjach. Najlepszymi parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość mogą pochwalić się półki z drewna i metalu.