Regały drewniane – niezbędnik każdego domu

regały drewniane

Dla wielu osób elementem wyposażenia domowego, które według nich jest „must have” są regały drewniane. Jego rolą jest zapewnienie praktycznych właściwości przechowywania, ponadto skutecznie zmniejsza domowy bałagan. Nasz artykuł przybliży Ci funkcję regału drewnianego.

Dlaczego ludzie tak bardzo kochają drewniane regały?

regały drewniane

Formy, kształty i kolory regałów drewnianych, które są dostępne na rynku są zróżnicowane. Niemniej jednak to własnie średnia wielkość regału jest najczęściej spotykana w sklepach, tj. SFMEBLE. Taki klasyczny regał oprócz średniej wysokości składa się z konstrukcji, która jest oparta na wąskich belkach oraz półkach, które zapewniają dużą ilość miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Półki oddalone są od siebie kilkunastoma centymetrami, dzięki temu mogą służyć jako miejsce do trzymania nawet bardzo wysokich rzeczy. Takie klasyczne regały nie posiadają ani pleców ani przodu, takie rozwiązanie wprowadza do mieszkania świeżość i oddech, ponadto można go komfortowo przesuwać.

Drewniany regał przechowujący książki

Dzięki temu, że regał jest w stanie udźwignąć ciężkie rozmiary świetnie pełni rolę przechowywacza książek. Ponadto taki mebel można łączyć w zestawy, które osiągają dużo przestrzeni oraz unikalny wygląd. Jeżeli jesteś posiadaczem dużego domu, pomyśl o zaaranżowaniu całego pomieszczenia jako dużą czytelnię wyposażoną w regały drewniane, które wypełnione będą książkami. 

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Klasyczny drewniany regał wykonany jest z litego drewna o dobrze wybranej kolorystyce. Niestety ale w tych czasach trudno o dobre jakościowo drewno, w sklepach królują sklejki, których jakość niestety ale nie zachwyca. Na ich korzyść jest jednak fakt, że są duże lżejsza aniżeli regały wykonane z drewna, więc można je w łatwy sposób przenosić. Kolor wybierz pod pomieszczenie, najczęściej wybierana kolorystyka to: buk ,sosna, dąb, mahoń. Jeżeli jednak Twój wystrój jest jasny postaw na niemalże białe drewno jesioniu lub wązu lago.