Komoda do salonu: materiały budowlane

komoda foft drewno

Do produkcji nowoczesnych mebli wykorzystuje się różnorodne materiały, od których zależą właściwości projektów. Dlatego też należy poważnie podejść do wyboru odpowiedniej opcji.

Główne materiały, które są używane do tworzenia komód to:

  • Drewno
  • Plastik
  • Szkło

Wszystkie te komody niskie do salonu znajdziesz w SFMeble, warto zacząć tam więc poszukiwania.

Komoda z drewna

komoda foftowaWiększość ludzi woli kupować tego typu meble. Komody drewniane są bardzo trwałe. Do wykonania tych konstrukcji używa się różnych rodzajów drewna. Niektóre z nich mają bardzo wysoką cenę, ponieważ są klasyfikowane jako rzadkie (mahoń, wiśnia). Naturalne drewno odznacza się wysokimi walorami ekologicznymi, długim okresem użytkowania i reprezentacyjnym wyglądem.

Najczęściej takie konstrukcje nie są malowane na nienaturalne kolory i są klasyczne. Komody niskie do salonu pokrywane są lakierem lub inną kompozycją ochronną w celu zwiększenia ich żywotności. Takie meble najlepiej sprawdzają się w salonie.

Komoda z tworzyw sztucznych

Meble gabinetowe wykonane z tworzyw sztucznych są w przystępnej cenie. Elastyczność tego materiału pozwala na produkcję oryginalnych i stylowych komód do salonu. Plastikowe konstrukcje najlepiej prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu (high-tech, minimalizm itp.). Zaletą mebli z tworzyw sztucznych jest również różnorodność kolorów i kształtów. Z wad, trwałość mebli nie jest bardzo długa.

Komoda szklana

Materiał ten jest bardzo piękny i oryginalny. Szkło znajduje zastosowanie przy produkcji wielu mebli Zastosowanie szkła pozwala na uzyskanie naprawdę stylowych i nietuzinkowych elementów wnętrza. Do tego typu produktów stosuje się zazwyczaj szkło hartowane i odprężone. Jest on odporny na obciążenia mechaniczne i zazwyczaj ma długą żywotność. Buduar może być wykonany w całości lub częściowo ze szkła.

Druga opcja obejmuje szklane drzwi, za którymi często znajdują się naczynia lub małe przedmioty, które dekorują wnętrze. Komoda ze szklanymi naczyniami bardzo ładnie prezentuje się w salonie. Aby ocenić jego zalety, warto przestudiować zdjęcia różnych modeli takich konstrukcji.