Ława do salonu – ciekawa alternatywa dla stolika kawowego

ławy do salonu

Choć to stoliki kawowe są tymi meblami, które dziś dominują w salonach, nie tylko one zasługują na uwagę z naszej strony. Wcale nie mniej intrygujące potrafią być ławy do salonu. I choć może się wydawać, że są one przykładem mebli przechodzących powoli do historii, osoby sięgające po nie mają w czym wybierać.

Ławy do salonu i ich przeznaczenie

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku stolików kawowych, również ławy salonowe są umieszczane przede wszystkim tam, gdzie zlokalizowana jest kanapa i fotele. Ich najważniejszą funkcją jest ta, którą często określa się mianem praktycznej. Na ławach można więc umieścić zarówno filiżanki z kawą, jak i przekąski, słodycze, a nawet dania obiadowe. Ta ostatnia możliwość sprawia zresztą, że dla wielu osób ława w salonie jest rozwiązaniem bardziej uniwersalnym niż klasyczny stolik kawowy. Sprawdza się przecież również jako zamiennik stołu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zjeść przy niej rodzinny obiad. Spora powierzchnia mebla sprawia, że jest to możliwe w komfortowych warunkach, niewiele ustępujących tym, jakie gwarantuje nam stół jadalniany.

Rodzaje ław do salonu

Osoby, które ławy w salonie kojarzą przede wszystkim z czasem dzieciństwa i wizytami u starszych krewnych z pewnością ucieszą się, że klasyczne meble z prostokątnym blatem i czterema nóżkami nie są już jedynymi, jakimi warto się zainteresować. Poza nimi coraz modniejsze są także ławy z szufladami. I one są klasyczne w formie. Obecność szuflad, w których można trzymać gazety i dziesiątki innych drobiazgów sprawia jednak, że mamy do czynienia z meblami rozwiązującymi dość popularny w ostatnich latach problem niedostatku miejsca w salonie.

Miłośnicy bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością zainteresują się niskimi ławami, które przypominają nieco meble azjatyckie, a także ławami z półkami nawiązującymi do rozwiązań typowych dla stolików kawowych. Hitem w niewielkich salonach są też ławy wyposażone w funkcję ich podnoszenia. To właśnie nad ich zakupem warto zastanowić się szczególnie intensywnie, gdy dąży się do tego, aby ława była ciekawą alternatywą dla stołu jadalnianego.

Ławy do salonu – dlaczego warto je kupić?

Za zakupem ławy, a następnie za wprowadzeniem jej do salonu przemawia przede wszystkim to, że jest ona idealnym rozwiązaniem uzupełniającym aranżację wnętrza. Przywykliśmy do tego, że jest to mebel nie rzucający się w oczy. Duże zróżnicowanie kolorystyczne oraz obecność ław o nietuzinkowym kształcie sprawiają jednak, że to właśnie one mogą skupiać na sobie uwagę domowników i gości.

Zaletą ławy do salonu przemawiającą za tym, aby pomyśleć o jej zakupie w salonie NovoDom jest również komfort gwarantowany przez ten mebel. To idealne miejsce do postawienia kawy, laptopa, położenia telefonu komórkowego, pilota do telewizora lub czytanej właśnie książki. To także centrum życia rodzinnego, przy którym może znaleźć się miejsce dla każdego domownika i gościa. Ława, wbrew obawom wielu osób, jest też meblem pasującym do każdego wnętrza.